Difference between revisions of "User:iDuckman:na/sandbox/C.skills"
< User:iDuckman:na | sandbox
Revision as of 21:34, 6 April 2019 | Revision as of 21:46, 6 April 2019 | |||
Line 35: | Line 35: | |||
| style="vertical-align:middle;" | AP, HE | | style="vertical-align:middle;" | AP, HE | |||
| style="vertical-align:middle;" | VMF | | style="vertical-align:middle;" | VMF | |||
? | | style="vertical-align:middle;" | 20{{Credits}} | + | | style="vertical-align:middle;" | '''20'''{{Credits}} | |
|- style="height:30px;" | |- style="height:30px;" | |||
! style="vertical-align:middle;" | 203mm | ! style="vertical-align:middle;" | 203mm | |||
| style="vertical-align:middle;" | AP, HE | | style="vertical-align:middle;" | AP, HE | |||
| style="vertical-align:middle;" | USN | | style="vertical-align:middle;" | USN | |||
? | | style="vertical-align:middle;" | 30{{Credits}} | + | | style="vertical-align:middle;" | '''30'''{{Credits}} | |
|- style="height:30px;" | |- style="height:30px;" | |||
! style="vertical-align:middle;" | 203mm | ! style="vertical-align:middle;" | 203mm | |||
| style="vertical-align:middle;" | AP SHS | | style="vertical-align:middle;" | AP SHS | |||
| style="vertical-align:middle;" | USN CA | | style="vertical-align:middle;" | USN CA | |||
? | | style="vertical-align:middle;" | 45{{Credits}} | + | | style="vertical-align:middle;" | '''45'''{{Credits}} | |
|- style="height:30px;" | |- style="height:30px;" | |||
? | ! style="vertical-align:middle;" | | + | ! style="vertical-align:middle;" | 305mm | |
? | | style="vertical-align:middle;" | | + | | style="vertical-align:middle;" | AP, HE | |
? | | style="vertical-align:middle;" | | + | | style="vertical-align:middle;" | RN, KM, IJN | |
? | | style="vertical-align:middle;" | | + | | style="vertical-align:middle;" | '''40'''{{Credits}} | |
|- style="height:30px;" | |- style="height:30px;" | |||
? | ! style="vertical-align:middle;" | | + | ! style="vertical-align:middle;" | 305mm | |
? | | style="vertical-align:middle;" | | + | | style="vertical-align:middle;" | AP, HE | |
? | | style="vertical-align:middle;" | | + | | style="vertical-align:middle;" | USN | |
? | | style="vertical-align:middle;" | | + | | style="vertical-align:middle;" | '''45'''{{Credits}} | |
|- style="height:30px;" | |- style="height:30px;" | |||
? | ! style="vertical-align:middle;" | | + | ! style="vertical-align:middle;" | 340mm | |
? | | style="vertical-align:middle;" | | + | | style="vertical-align:middle;" | AP, HE | |
? | | style="vertical-align:middle;" | | + | | style="vertical-align:middle;" | MN | |
? | | style="vertical-align:middle;" | | + | | style="vertical-align:middle;" | '''55'''{{Credits}} | |
|- style="height:30px;" | |- style="height:30px;" | |||
? | ! style="vertical-align:middle;" | | + | ! style="vertical-align:middle;" | 343mm | |
? | | style="vertical-align:middle;" | | + | | style="vertical-align:middle;" | AP, HE | |
? | | style="vertical-align:middle;" | | + | | style="vertical-align:middle;" | RN | |
? | | style="vertical-align:middle;" | | + | | style="vertical-align:middle;" | '''40'''{{Credits}} | |
|- style="height:30px;" | |- style="height:30px;" | |||
? | ! style="vertical-align:middle;" | | + | ! style="vertical-align:middle;" | 350mm | |
? | | style="vertical-align:middle;" | | + | | style="vertical-align:middle;" | AP, HE | |
? | | style="vertical-align:middle;" | | + | | style="vertical-align:middle;" | KM ([[Ship:Prinz Eitel Friedrich|P.E.F.]]) | |
? | | style="vertical-align:middle;" | | + | | style="vertical-align:middle;" | '''75'''{{Credits}} | |
|- style="height:30px;" | |- style="height:30px;" | |||
? | ! style="vertical-align:middle;" | | + | ! style="vertical-align:middle;" | 356mm | |
? | | style="vertical-align:middle;" | | + | | style="vertical-align:middle;" | AP, HE | |
? | | style="vertical-align:middle;" | | + | | style="vertical-align:middle;" | USN | |
? | | style="vertical-align:middle;" | | + | | style="vertical-align:middle;" | '''60'''{{Credits}} | |
|- style="height:30px;" | |- style="height:30px;" | |||
? | ! style="vertical-align:middle;" | | + | ! style="vertical-align:middle;" | 380mm | |
? | | style="vertical-align:middle;" | | + | | style="vertical-align:middle;" | AP, HE | |
? | | style="vertical-align:middle;" | | + | | style="vertical-align:middle;" | MN | |
? | | style="vertical-align:middle;" | | + | | style="vertical-align:middle;" | '''120'''{{Credits}} | |
|- style="height:30px;" | |- style="height:30px;" | |||
? | ! style="vertical-align:middle;" | | + | ! style="vertical-align:middle;" | 406mm | |
? | | style="vertical-align:middle;" | | + | | style="vertical-align:middle;" | AP, HE | |
? | | style="vertical-align:middle;" | | + | | style="vertical-align:middle;" | USN | |
? | | style="vertical-align:middle;" | | + | | style="vertical-align:middle;" | '''40'''{{Credits}} | |
|- style="height:30px;" | |- style="height:30px;" | |||
? | ! style="vertical-align:middle;" | | + | ! style="vertical-align:middle;" | 460mm | |
? | | style="vertical-align:middle;" | | + | | style="vertical-align:middle;" | AP, HE | |
? | | style="vertical-align:middle;" | | + | | style="vertical-align:middle;" | IJN | |
? | | style="vertical-align:middle;" | | + | | style="vertical-align:middle;" | '''440'''{{Credits}} ? | |
|} | |} | |||
<br/> | <br/> |
Revision as of 21:46, 6 April 2019
Caliber | Type | Ships | Cost per Shell |
---|---|---|---|
76.2mm | AP, HE | USN | 2 |
127mm | AP, HE | USN | 10 |
130mm | AP, HE | VMF, PA | 9 |
152mm | AP, HE | VMF | 10 |
152mm | AP, HE | USN, RN | 15 |
180mm | AP, HE | VMF | 20 |
203mm | AP, HE | USN | 30 |
203mm | AP SHS | USN CA | 45 |
305mm | AP, HE | RN, KM, IJN | 40 |
305mm | AP, HE | USN | 45 |
340mm | AP, HE | MN | 55 |
343mm | AP, HE | RN | 40 |
350mm | AP, HE | KM (P.E.F.) | 75 |
356mm | AP, HE | USN | 60 |
380mm | AP, HE | MN | 120 |
406mm | AP, HE | USN | 40 |
460mm | AP, HE | IJN | 440 ? |