Vítejte na Wargaming.net Wiki!
Varianty

Zlaťáky

Přejít na: navigace, hledání
GoldEconIcon.png

Zlato je špeciálna herná mena, ktorá sa dá zakúpiť za reálne peniaze (nižšie sú rozpísané ceny jednotlivých balíčkov). Narozdiel od kreditov (klasická herná mena v hre world of tanks), je obtiažnejšie získať zlato bez utratenia reálnych peňazí.

Zlato sa považuje za prémiovú menu, ktorá sa používa na nákup špeciálneho tovaru v hre (napríklad prémiové tanky, prémiový účet a rôzne iné veci) alebo sa dá previesť na kredity. Zlato sa nedá previesť z jedného účtu na druhý ani keď sú na tom istom servery. Účet je prepojený na hry World of Tanks, World of Warships a World of Warplanes to znamená že majú spoločné veci ako sú: prémiový účet, zlato a voľné skúsenosti, pre hru World of Warships je spoločný iba prémiový účet. To znamená že zlato získané v hre World of Tanks môže byť použité v hre World of Warplanes a naopak, v hre World of Warships sa používa iná mena namiesto zlata. Ďalej tento článok vysvetlí ako získať zlato a ako sa dá použiť.

Pamatujte! Goldy a Prémiový účet je společný pro dvě hry: World of Tanks i World of Warplanes. Proto, pokud si koupíte prémiovou munici v jedné hře, můžete jí využívat i v té druhé!


Získanie zlata

Upozornenie

Niektorý hráči, stránky a zdroje tretej strany môžu ponúkať kúpu lacnejšieho zlata. Je to podvod! Jediný partner je WarGaming, a iba cez tieto zdroje sa dá kúpiť zlato do hry. Nikdy nedávaj svoj účet alebo jeho finančné informácie na stránky ktoré nie sú od spoločnosti WarGaming alebo partnerom za zlato alebo iný tovar v hre.

Nákup

Zlato je možné kúpiť priamo od spoločnosti Wargaming a po zakúpení sa automaticky pripočíta k vášmu hernému účtu. WarGaming prijíma niekoľko rôznych spôsobov nákupu vrátane elektronických kariet, SMS, Paypal a ďalších online platobných služieb.

Zlato je možné kúpiť samostatne alebo ako súčasť balíčkov. Všeobecne platí, že zlato má nižšiu jednotkovú cenu. Ak chcete zobraziť aktuálne ceny za zlato, navštívte zlatú sekciu svojho prémiového obchodu príslušného servera:

Cena zlata v eurách a českých korunách : (Cena sa líši podla spôsobu platby)

 • 30,500 Gold = 99,99 € / 2461,98 Kč
 • 14,500 Gold = 49,99 € / 1230,77 Kč
 • 10,000 Gold = 35,79 € / 881,30 Kč
 • 7,500 Gold = 27,45 € / 675,88 Kč
 • 5,500 Gold = 19,99 € / 492,17 Kč
 • 2,500 Gold = 9,95 € / 245,09 Kč
 • 1000 Gold = 4,25 € / 104,60 Kč

Získanie zlata

Zlato sa zvyčajne nakupuje, avšak existujú spôsoby ako ho získať bez platenia. Klanové vojny sú jedným zo spôsobov, ako zarobiť zlato. Klany, ktoré vlastnia územie na mape klanových vojen, dostávajú zlato za držanie týchto území (výška zlata podla územia). Vedenie klanu rozdeľuje toto zlato podla vlastného uváženia.

Európski hráči majú možnosť zarobiť si zlato v podujatiach (ESL) Akcie.

Ak chcete získať viac informácií o aktuálnych udalostiach, ktoré sa zobrazujú na vašom serveri, navštívte novinky príslušného servera:

Jak získat goldy?

 1. Získat jako bonus např. za změnu hesla je 300 goldů.
 2. Vyhrát v soutěžích, nejen ESL a turnajích, ale zejména v těch lokálních, stačí sledovat příslušná vlákna, už byly k získání i přímo ve hře splněním některých misí.
 3. Koupit.
 4. Registrací u některých společností, zejm. výrobců hardwaru, lze získat různé bonusové kódy.
 5. Splněním tutoriálních úkolů ve World of Warplanes či WoT, musíte mít samozřejmě stejné přihlašovací jméno, goldy a freeXP obě hry sdílejí. Jde celkem rychle získat až 1000 goldů.
 6. Hrát CW, tedy klanové války. Pro hraní CW musíte být v klanu, a to takovém který "na to má", Požadavkem pro klasické CW bývají min. 3 preferované tanky X.tieru a vaše min. dobré výsledky s nimi. Lze si vyzkoušet CW při nějaké kampani kdy se uplatní i nižší tiery, ale opět musíte být v min. průměrném a lepším klanu, jinak nemáte šanci prosadit se na globální mapě. Nově lze hrát CW i na 6. a 8. tieru

Použitie zlata

Tovar v hre

Zlato sa môže použiť na nákup viacerých tovarov a položiek v hre. Pôvodne boli mnohé z týchto položiek možné nakupovať len so zlatom, hoci teraz je možné ich kúpiť s kreditmi (niektoré sa dajú kúpiť už iba za kredity).

Prémiové tanky

Zlato je možné použiť na kúpu niektorých prémiových tankov. Jedná sa o plne modernizované vozidlá s jednou konfiguráciou, ktoré môžu prijať akéhokoľvek člena posádky svojej triedy a štátu bez postihu. Prémiové tanky sú vybavené množstvom výhod, ktoré zahrňujú: zvýšený zárobok kreditov, zvýšenú generáciu skúseností a možnosť tanku v elitnom stave. Prémiové tanky sa používajú hlavne na zarábanie kreditov a trénovanie posádky.

Veľa prémiových tankov sa dá zakúpiť za zlato, avšak ešte viac sa ich dá kúpiť iba za reálne peniaze. Niektoré tanky sa pridávajú do obchodu iba na určitý čas a bývajú aj súčasťou baličkou. Niektoré prémiové tanky nie sú vôbec kúpiteľné a môžu byť získané len ako odmeny.

Dôrazne doporúčame vyskúšať akékoľvek prémiové vozidlo na testovacom serveri pred jeho zakúpením.

Pernamentná kamufláž

Zlato sa môže použiť na zakúpenie trvalých kamufláži pre tanky. Tieto kamufláže fungujú ako ostatné zvyšujú bonus maskovania, dajú sa zakúpiť aj za kredity ale len dočasne, po uplynutí času sa dajú predĺžiť. V súčasnosti jediná možnosť ako mať natrvalo kamufláž na tank je zakúpenie za zlato alebo získanie za úlohy.

Technická infraštruktúra

Okrem nákupu tovaru v hre má zlato niekoľko ďalších použití

Prémiový účet

Zlato sa dá použiť na kúpu prémiového účtu. Prémiový účet prináša o 50% viac kreditov a 50% viac skúseností za hru. Vzhľadom na tieto percentuálne výhody sa zárobky z hry zvyšujú s dobrými hernými výsledkami. To môže umožniť dobrým hráčom ktorí sú pravidelne schopní hrať dobre aby výrazne skrátili čas na zarábanie nových vozidiel, modulov alebo celkovo kreditov.

Podobne ako zlato, prémiový účet prináša lepšiu jednotkovú cenu. Je tiež balený v rôznych balíčkoch. Nižšie je uvedená tabuľka podla cenového a časového rozloženia prémiového účtu.

Cena v zlate Dĺžka Dĺžka (dni) Zlato za deň
24,000 12 mesiacov 360 66.7
13,500 6 mesiacov 180 75
2,500 1 mesiac 30 83.3
1,250 1 týždeň 7 178.6
650 3 dni 3 216.7
250 1 deň 1 250

Zariadenie na demontáž

Niektoré vybavenie ktoré je namontované na tanku nie je zvyčajne odstrániteľné. Hráči ktorí chcú vybavenie odstrániť, musia buď vybavenie zničiť (a stratiť akékoľvek kredity) alebo zaplatiť menší poplatok v zlate (desať zlata na odmontovanie jedného modulu/vybavenia)

Prevod na kredity

Hráči majú možnosť previesť zlato na kredity vo výške 400 kreditov za každú konvertovanú jednotku zlata. Táto sadzba sa môže pre určité udalosti a propagácie dočasne zmeniť. Ale nepovažuje sa táto forma za používané zarábanie kreditov (kedže kredity môžu byť získané s prémiovými tankami), ale je to užitočný spôsob na rýchle získanie kreditov v čase, ktorý je časovo obmedzený.

Prevod na voľné skúsenosti

Keď tank dosiahne elitný stav (dosiahne všetky vyskúmateľné moduly a tanky) tak dostane možnosť získané skúsenosti dostávať v podobe konvertačných bodov (ktoré potom môžu by prevedené na voľné skúsenosti v cene jedného zlata za dvadsaťpäť voľných skúseností) alebo na posilenie posádky pre rýchlejší výskum schopností daného člena tanku. Vzhľadom na to, že prémiové tanky sú hneď v elitnom stave hráči ich využívajú na zbieranie konvertačných bodov ktoré neskôr prevedú na voľné skúsenosti za ktoré môžu preskočiť individuálne moduly alebo tanky.

Školenie posádky

Pri výcviku nových členov posádky alebo pri rekvalifikácii starej posádky, hráči majú množstvo možností ako rekvalifikovať posádku. Najefektívnejšou metódou výcviku je tanková akadémia, ktorá umožní vyskúmať člena posádky na 100% za 200 zlata a začať hneď skúmať posádkové schopnosti, ak je posádka prevedená na iný tank za zlato nestráca svoju kvalifikáciu zo 100%.

To isté platí pri obnovení schopnosti posádky, ak sa obnoví za zlato neutrpí žiadny postih.

Rozšírenie garáže

Hráč môže zaplatiť 300 zlata na zvýšenie veľkosti svojej garáže o jedno miesto. Táto cena sa často znižuje počas akcii, niektoré balíčky obsahujú aj miesto v garáži.

Rozšírenie kasární

Hráč môže zaplatiť 300 zlata za zvýšenie veľkosti jeho kasární o 16 miest. To umožní hráčovi mať viac členov posádky odložených v kasárňach pokiaľ nie sú v tanku.

Zálohy

Hráč si môže zakúpiť zálohy ktoré majú rôzne výhody napríklad zvýšenie obdržaných skúseností na posádku, zvýšený príjem skúseností na tank a iné.

Iné funkcie

Založenie klanu

Hráči môžu zaplatiť 2 500 zlata na vytvorenie vlastného klanu. Jedná sa o jednorazový poplatok, ale niektoré voliteľné funkcie môžu prichádzať s dodatočnými nákladmi (napríklad 500 zlata, ktoré umožňuje si dať symbol klanu).

Zmena používateľského mena

Raz za štrnásť dní sa hráči môžu rozhodnúť že si zmenia svoje používateľské meno za poplatok 2500 zlata.

Kategorie: