Vítejte na Wargaming.net Wiki!
Varianty
V jiných jazycích

Nueve de Julio

Přejít na: navigace, hledání
Nueve de Julio
Nueve_de_Julio_wows_main.jpg
křižník | Pan-Amerika | Tier VII
Pozice v technickém stromu
Nueve_de_Julio_icon_small.png
Všeobecné info
Pořizovací cena8 500  Doubloons
HP (body zdraví)33 300 
Letouny
Hlavní děla
152 mm/47 Mk.16 ve věži5 х 3 ks.
Rychlost střelbyran/min.
Doba přebíjení10 sek
Rychlost otočení10 stupňů/sek
Čas otočení o 180 stupňů18 sek
Dostřel13.56 km
Maximální rozptyl126 m.
HE granát152 mm HE/HC Mk34 
Maximální poškození HE granátu2 200 
Procento zapálení HE granátem12 %
Úsťová rychlost HE granátu812 m/s
Hmotnost HE granátu47.6 kg
AP granát152 mm AP Mk35 
Maximální poškození AP granátu3 200 
Úsťová rychlost AP granátu762 m/s
Hmotnost AP granátu59 kg.
Sekundární výzbroj #1
127 mm/25 Mk.13 na palebném stanovišti Mk.278 х 1 ks.
Dostřel5.6 km
Rychlost střelby13.33 ran/min.
Čas přebití4.5 sek
HE granát127 mm HE/HC Mk36 
Maximální poškození HE granáty1 800 
Úsťová rychlost HE granátu657 m/s
Procento zapálení HE granáty%
AA obrana
127 mm/25 Mk.13 na palebném stanovišti Mk.278 х 1 ks.
. . . Průměrné poškození za vteřinu58.4 
. . . Dostřel4.2 km
20 mm Oerlikon na palebném stanovišti Mk.208 х 2 ks.
. . . Průměrné poškození za vteřinu48.8 
. . . Dostřel2.01 km
40 mm Bofors na palebném stanovišti Mk.24 х 4 ks.
. . . Průměrné poškození za vteřinu63.6 
. . . Dostřel3.51 km
40 mm Bofors na palebném stanovišti Mk.16 х 2 ks.
. . . Průměrné poškození za vteřinu67.8 
. . . Dostřel3.51 km
Manévrovatelnost
Maximální rychlost30 uzlů
Poloměr otáčení690 m.
Čas otočení kormidla9.2 sek
Maskování
Odhalení z hladiny11.52 km
Odhalení ze vzduchu6.06 km
V bitvě s tiery
12345678910
Wows_anno_flag_pan_america.png
VII
Ship_PVSC507_Nueve_de_Julio_1951.png
8 500

Nueve de Julio — premium tier VII křižník Pan-Ameriky.

Wows_flag_Argentina.png
Lehký křižník třídy Brooklyn postavený pro US Navy. Jeho hlavní baterie se skládala z patnácti 152 mm děl s vysokou kadencí. Roku 1951 byl prodán Argentinskému námořnictvu.

Moduly

Main Battery Guns Rychlost střelby
(shots/min)
Čas otočení o 180°
(sec)
Maximální rozptyl
(m)
Maximum HE Shell Damage
(HP)
Chance of Fire on Target Caused by HE Shell
(%)
Maximum AP Shell Damage
(HP)
Research price
(exp)
Purchase price
(Kredity)
152 mm/47 Mk.16 ve věži6181262 200123 200 00
Hull Body výdrže
(HP)
Armor
(mm)
Armor
(mm)
Hlavní věže
(pcs.)
Sekundární dělové věže
(pcs.)
Bodová obrana
(pcs.)
Torpédomety
(pcs.)
Hangar Capacity
(pcs.)
Research price
(exp)
Purchase price
(Kredity)
Nueve de Julio33 3006165588/6/4/8 00
Fire Control System IDS_SHIP_PARAM_SUO_INCREASE_DIST
(%)
Maximum Firing Range
(km)
Research price
(exp)
Purchase price
(Kredity)
Mk7 mod. 10 00
Engine Maximální rychlost
(knot)
Research price
(exp)
Purchase price
(Kredity)
Pohon: 100 000 hp30 00

Vybavení

 Slot 1  Úprava hlavní výzbroje 1 Úprava pomocné výzbroje 1 Úprava havarijního týmu 1
 Slot 2  Úprava systému řízení oprav 1 Úprava obranné protiletadlové palby 1 Úprava hydroakustického vyhledávače 1 Ochrana strojovny
 Slot 3  Úprava hlavní baterie 2 Úprava sekundární baterie 1 Úprava protiletadlových děl 1 Úprava zaměřovacích systémů 1
 Slot 4  Úprava systému řízení oprav 2 Úprava pohonu 1 Úprava řízení 1 Úprava náletu 1

Názor hráče

Představení lodi

První Pan-Americká loď ve World of Warships, Nueve de Julio, má mnoho společného s americkým vyzkoumatelným lehkým křižníkem VII úrovně – Helenou. Porovnání těchto dvou lodí je nasnadě. Jsou to podobné konstrukce vývojové větve amerických lehkých křižníků ze třicátých let. Hráči zvyklí na jednu z nich se u druhé budou cítit jako doma. Nicméně jsou mezi těmito dvěma loděmi rozdíly. Helena, například, má o kilometr vyšší dostřel hlavní baterie a o 2,5 uzlu vyšší maximální rychlost, zatímco Nueve de Julio disponuje Opravářskou četou. Toto nejsou jediné rozdíly, jen ty nejznatelnější.

Nueve de Julio není loď přední linie, bez ohledu na výkonnost Opravářské čety. Jako mnoho dalších amerických lehkých křižníků špatně snáší zásahy. Její pancíř není dostatečnou ochranou ani proti granátům těžkých křižníků, natož bitevních lodí. Následkem toho mohou být životy nabyté užitím Opravářské čety rychle ztraceny znovu. Není výjimkou, že po zásahu salvy z bitevní lodi (obzvláště ráží 406 mm) už ani není co opravovat.

Loď má mezi křižníky VII úrovně druhý nejnižší dostřel, hned po dvojici Atlanta/Flint. Doporučuje se využívat velmi nízké úsťové rychlosti děl a ostrovů k zasypávání nepřátel granáty z úkrytu. Další možností, jak využít nízkou úsťovou rychlost, je střelba při kitování na hranici dostřelu (technicky střílíte ZA dostřel lodi – cíl si do granátů „dojede“, než stihnou dopadnout). Problémem této strategie je ale velmi nízká maximální rychlost lodi – na VII úrovni je s Nueve de Julio schopna bitevní loď Scharnhorst držet krok, její sesterské plavidlo Gneisenau a britský Hood Julia dokonce mohou dohnat. Ve vyšších tierech je situace pro Nueve de Julio ještě tristnější. Malou rychlost musíte mít na paměti i při volbě pozice v bitvě. Pokud kapitán Nueve de Julia nesleduje vývoj bitvy a není dostatečně předvídavý, ze své pozice už se nestihne stáhnout.

Nízká úsťová rychlost s sebou přináší i svůj největší problém – na větší vzdálenosti je velmi obtížné zasáhnout kličkující cíl. Navíc díky rebalancu kapitánské schopnosti Zpožděná roznětka HE granátu přišel Nueve de Julio o možnost penetrovat paluby a okrajové části bitevních lodí úrovní VIII+ (penetrace se schopností nyní činí pouze 31 mm, což je proti 32 mm plátování nedostatečné). Schopnost je tedy dále využitelná pouze proti křižníkům vyšších úrovní. Nicméně proti cílům, na něž penetrace stačí, jsou patnáctirané salvy silné.

Obecně se dá říct, že Nueve de Julio obětuje dostřel, palebný komfort a pohyblivost získání britské Opravářské čety. Její přínos je ale diskutabilní. Loď je náročná na kvalitu hráče a jeho schopnost hlídat a předvídat vývoj bitvy. Navíc jako jediná Pan-americká loď ve hře nenabízí možnost výcviku kapitána.

Plusy:

  • Masivní boční salva – 15 děl dokáže při přesném zásahu HE granáty udělit značné poškození.
  • Opravárenská četa britského ražení zvyšuje výdrž lodi (omezená účinnost při poškození AP granáty).
  • Tři věže otočené k zádi jsou vhodné pro kitování.
  • Obstojné maskování.
  • Rychlé kormidlo.

Mínusy:

  • Velmi slabý pancíř.
  • Úzké palebné vějíře předních věží.
  • Extrémně pomalý, na křižník, s velkým poloměrem otáčení.
  • Velmi krátký dostřel.
  • Bez Zpožděné roznětky HE granátu má problémy penetrovat protivníky vyšších úrovní.
  • Po nerfu IFHE diskutabilní efektivita vůči bitevním lodím
  • Nemá žádnou protitorpédovou ochranu.
  • Pomalejší nabíjení hlavní baterie a slabší AA než její protějšek, Helena.

Výzkum

Jakožto prémiová loď, nemá Nueve de Julio žádné vyzkoumatelné moduly.

Doporučená konfigurace

Vylepšení

Doporučená vylepšení pro Nueve de Julio jsou následující:

Pozice 4 nabízí alternativní možnost k Úpravě pohonu 1. Tou je Úprava řízení 1 pro kapitány, kteří dávají přednost manévrovému boji na otevřeném moři před rychlým opuštěním úkrytu.

Kapitánské body

Klíčovými schopnostmi pro Nueve de Julio jsou klasické schopnosti kapitánů lehkých křižníků Zpožděná roznětka HE granátu, Demoliční expert (ačkoli jsou tyto dvě schopnosti po rebalancu oslabeny a s nimi i celá loď) a Expert na maskování. Superintendant není, díky slabému pancíři a masivnímu poškození obdrženému od průbojné munice, které není schopna Opravářská četa napravit, jistou volbou. Jeho efekt je přinejmenším diskutabilní.

Spotřební doplňky

Nueve de Julio může být vybaven následujícími spotřebními doplňky:

Na druhé pozici má Nueve de Julio na výběr mezi Obrannou protileteckou palbou a Hydroakustickým vyhledávačem. Obranná protiletecká palba se zdá být, spolu s AA specializací lodi, dobrou alternativou. Nicméně jí značně ubírá na atraktivitě masivní vliv náhody na protiletecký boj. Není totiž výjimkou, že plně specializovanou loď s aktivním spotřebním doplňkem a sektorem dostane od letadel lodi VI úrovně masivní poškození bez sestřelu jediného stroje a útočník tak může svůj nálet zopakovat. Naproti tomu Hydroakustický vyhledávač může být použit jako pasivní ochrana proti torpédům (obzvláště při „sezení“ za ostrovem). Navíc umožňuje detekovat nepřátelské torpédoborce v kouřové cloně, což z nich pro masivní salvy Julia děla snadnou potravu. Drobnou nevýhodou je jeho kratší dosah. Velmi dobré reference má Opravářská četa. Její účinek je ale silně podkopán papírovým pancířem lodi. I pod úhlem totiž dostanete od bitevních lodí nejednu citadelu (k proražení 16 mm pancíře lodi stačí děla s ráží 229 mm a vyšší). Lze ji tedy s úspěchem použít k nápravě škod po soubojích s křižníky, torpédoborci a většině kapitánů britských bitevních lodí. Po zásahu průbojnou municí většiny bitevních lodí ale moc životů nezachrání.

Kamufláž

Jako prémiová loď jeNueve de Julio automaticky vybaven kamufláží "typ 10", která snižuje vzdálenost odhalení, přesnost příchozí palby, ceny oprav a zvyšuje množství získaných zkušeností.

Signály

Pro Nueve de Julio je použitelná většina signálů, ať už zvyšujících šanci na zapálení, snižující dobu nabíjení spotřebních doplňků a zvyšující množství opravených životů.


Poznámka: Použití signálu Juliet Charlie plně zabraňuje detonaci.

Galerie

Historické informace

Historické snímky

Video

Poznámky

  1. ARA Nueve de Julio (C-5) - Wikipedia
  2. USS Boise (CL-47) - Wikipedia
  3. Brooklyn-class cruiser - Wikipedia
Ships of Pan-America
torpédoborce  VI Juruá Doubloons • X La Pampa 
křižníky  I Hércules • II Almirante Barroso • II Almirante Abreu Doubloons • III Vicente Guerrero • IV Córdoba • V La Argentina • VI Almirante Cochrane • VII Coronel Bolognesi • VII Nueve de Julio Doubloons • VIII Ignacio Allende • VIII Almirante Grau Doubloons • IX Santander • X San Martín 
bitevní lodě  V Rio de Janeiro Doubloons • VIII Ipiranga • VIII Atlântico Doubloons • IX Los Andes • IX Valparaíso Doubloons • X Libertad • X Comodoro 
letadlové lodě
křižníky
Nizozemí  I Van Kinsbergen • II Gelderland • III Java • IV De Ruyter • V Celebes • VI Kijkduin • VII Eendracht • VIII Jaarsveld • VIII Haarlem • VIII De Zeven Provinciën Doubloons • VIII Vrijheid Doubloons • VIII Admiraal • VIII Statenland • IX Menno van Coehoorn • IX Johan de Witt • IX Van Speijk Doubloons • X Utrecht • X Gouden Leeuw • X Prins van Oranje • X Prins van Oranje Golden • X Noord-Brabant • X Vrijheid 
U.S.A.  I Erie • II Chester • II Albany Doubloons • III St. Louis • III Charleston Doubloons • IV Phoenix • V Omaha • V Marblehead Doubloons • V Marblehead Lima Doubloons • V Rattlehead Doubloons • VI [[Ship:Cleveland (< 31.05.2018)|Cleveland (< 31.05.2018)]] • VI Pensacola • VI Dallas • VII Atlanta Doubloons • VII [[Ship:Pensacola (< 31.05.2018)|Pensacola (< 31.05.2018)]] • VII New Orleans • VII Helena • VII Indianapolis Doubloons • VII Atlanta B Doubloons • VII Boise Doubloons • VII Flint Doubloons • VIII [[Ship:New Orleans (< 31.05.2018)|New Orleans (< 31.05.2018)]] • VIII Baltimore • VIII Cleveland • VIII Wichita Doubloons • VIII Anchorage Doubloons • VIII Congress Doubloons • VIII Rochester Doubloons • VIII San Diego Doubloons • VIII AL Montpelier Doubloons • VIII Protector • IX [[Ship:Baltimore (< 31.05.2018)|Baltimore (< 31.05.2018)]] • IX Buffalo • IX Seattle • IX Vallejo • IX Alaska Doubloons • IX Tulsa Doubloons • IX Alaska B Doubloons • IX Cambridge Doubloons • X Des Moines • X Worcester • X Puerto Rico • X Salem Doubloons • X Austin •  Jacksonville •  Annapolis 
Commonwealth  I Sutlej • II Port Jackson • III Caradoc • IV Dunedin • V Delhi • VI Hobart • VI Perth Doubloons • VI Mysore Doubloons • VII Uganda • VII Gambia Doubloons • VII River Gambra • VIII Auckland • IX Encounter • IX Hector Doubloons • X Cerberus • X Brisbane • X Brisbane B 
Evropa  I Gryf • VI Elli Doubloons • X Svea 
Německo  I Hermelin • II Dresden • II Emden Doubloons • III Kolberg • IV Karlsruhe • V Königsberg • VI Nürnberg • VI Admiral Graf Spee Doubloons • VI Leipzig Doubloons • VI HSF Admiral Graf Spee Doubloons • VII Yorck • VII München Doubloons • VII Weimar Doubloons • VII München B Doubloons • VIII Admiral Hipper • VIII Prinz Eugen Doubloons • VIII Mainz Doubloons • VIII Schill Doubloons • VIII Mainz B Doubloons • VIII Cross of Dorn Doubloons • VIII Wiesbaden Doubloons • IX Roon • IX Siegfried • IX Ägir Doubloons • IX Admiral Schröder Doubloons • IX Blücher Doubloons • IX Roon CLR Doubloons • IX AL Ägir Doubloons • X Hindenburg • X Hildebrand • X AL Hindenburg • X [[Ship:[Hindenburg]|[Hindenburg]]] •  Clausewitz 
U.S.S.R.  I Orlan • II Diana Doubloons • II Diana Lima Doubloons • II Novik • III Aurora Doubloons • III Bogatyr • III Oleg Doubloons • III Varyag Doubloons • III AL Avrora Doubloons • IV Svietlana • V Murmansk Doubloons • V [[Ship:Kirov (< 10.06.2020)|Kirov (< 10.06.2020)]] • V Kotovsky • V Krasny Krym Doubloons • V Mikoyan Doubloons • V Kirov Doubloons • VI Budyonny • VI Molotov Doubloons • VI Admiral Makarov Doubloons • VII Shchors • VII Lazo Doubloons • VII Lazo B Doubloons • VIII Chapayev • VIII Tallinn • VIII Mikhail Kutuzov Doubloons • VIII Ochakov Doubloons • VIII Pyotr Bagration Doubloons • VIII Bagration • VIII Dmitry Pozharsky Doubloons • IX Dmitri Donskoi • IX Riga • IX Kronshtadt Doubloons • IX Vyazma • IX Kozma Minin Doubloons • X Moskva • X Alexander Nevsky • X Petropavlovsk • X Stalingrad Doubloons • X Smolensk B • X Smolensk Doubloons • X Sevastopol • X Komissar • X [[Ship:[Moskva]|[Moskva]]] • X Vladimir Monomakh • X Petrozavodsk •  Novosibirsk 
Itálie  I Eritrea • II Nino Bixio • III Taranto • IV Alberto di Giussano • V Raimondo Montecuccoli • V Genova Doubloons • VI Trento • VI Duca d'Aosta Doubloons • VII Zara • VII Duca degli Abruzzi Doubloons • VII Francesco Ferruccio Doubloons • VII Gorizia Doubloons • VII AL Gorizia Doubloons • VIII Amalfi • IX Brindisi • IX Michelangelo Doubloons • IX Ferrante Gonzaga Doubloons • X Venezia • X Napoli • X Napoli B • X Varese • X Ravenna •  Piemonte 
Pan-Amerika  I Hércules • II Almirante Barroso • II Almirante Abreu Doubloons • III Vicente Guerrero • IV Córdoba • V La Argentina • VI Almirante Cochrane • VII Coronel Bolognesi • VII Nueve de Julio Doubloons • VIII Ignacio Allende • VIII Almirante Grau Doubloons • IX Santander • X San Martín 
Japonsko  I Hashidate • II Chikuma • III Tenryū • III Katori Doubloons • IV Yūbari Doubloons • IV Kuma • IV Iwaki Alpha Doubloons • V Furutaka • V Agano • V Yahagi Doubloons • VI Aoba • VI Gokase • VII Myōkō • VII Omono • VII Tokachi Doubloons • VII Maya Doubloons • VII ARP Myōkō Doubloons • VII ARP Ashigara Doubloons • VII ARP Haguro Doubloons • VII Southern Dragon Doubloons • VII Eastern Dragon Doubloons • VII ARP Nachi Doubloons • VIII Mogami • VIII Tone Doubloons • VIII Atago Doubloons • VIII Shimanto • VIII Atago B Doubloons • VIII ARP Takao Doubloons • VIII ARP Maya Doubloons • VIII Tone 2 • VIII Tone 3 • IX Ibuki • IX Takahashi • IX Azuma Doubloons • IX AL Azuma Doubloons • IX Chikuma II Doubloons • IX Chikuma II Golden Doubloons • IX Suzuya Doubloons • IX Suzuya Golden Doubloons • IX BA Takahashi Doubloons • IX Azuma B Doubloons • X Zaō • X Yodo • X Yoshino Doubloons • X Yoshino B • X Kitakami • X Yari • X Zaō CLR • X [[Ship:[Zaō]|[Zaō]]] 
U.K.  I Black Swan • II Weymouth • III Caledon • IV Danae • V Emerald • V Hawkins • V Exeter Doubloons • VI Leander • VI Devonshire • VI London Doubloons • VI Dido Doubloons • VI Orion '44 Doubloons • VII Fiji • VII Surrey • VII Belfast Doubloons • VIII Edinburgh • VIII Albemarle • VIII Cheshire Doubloons • VIII Tiger '59 Doubloons • VIII Belfast '43 Doubloons • VIII Hampshire Doubloons • VIII Nottingham Doubloons • VIII AL Cheshire Doubloons • VIII STAR Edinburgh Doubloons • IX Neptune • IX Drake • X Monmouth • X Minotaur • X Goliath • X Plymouth • X Gibraltar • X Defence •  Edgar 
Francie  I Bougainville • II Jurien de la Gravière • III Friant • IV Duguay-Trouin • V Émile Bertin • VI La Galissonnière • VI De Grasse Doubloons • VI Dupleix Doubloons • VI Montcalm Doubloons • VI [[Ship:[La Galissonnière]|[La Galissonnière]]] Doubloons • VII Algérie • VII Toulon Doubloons • VIII Charles Martel • VIII Cherbourg • VIII Bayard Doubloons • VIII Metz • IX Saint-Louis • IX Brest • IX Carnot Doubloons • IX Le Havre • X Henri IV • X Marseille • X Colbert Doubloons • X Brennus • X Amiral Lartigue •  Condé 
Pan-Asie  I Chengan • III Ning Hai Doubloons • V Chungking • VI Rahmat • VI Huanghe Doubloons • VII Chumphon • VIII Harbin • VIII Irian Doubloons • VIII Wukong Doubloons • IX Sejong • IX Dalian Doubloons • IX Mengchong Doubloons • IX Tianjin Doubloons • X Jinan • X Incheon 
Španělsko  I Júpiter • II Méndez Núñez • III Navarra • IV Almirante Cervera • V Galicia • VI Baleares • VI Canarias Doubloons • VII Asturias • VIII Cataluña • VIII Numancia Doubloons • IX Andalucía • IX Almirante Oquendo Doubloons • X Castilla